ВЕТЕРАНСЬКИЙ РУХ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЯ ВІДПОЧИНКУ ДЛЯ СІМЕЙ ВЕТЕРАНІВ

menu

З цього стартував проект відпочинок родин загиблих героїв

Ось і закінчився наш 7-ми денний відпочинок в зимових Карпатах. Їхали кататися на лижах, а потрапили на галявини з підсніжниками та пролісками! Трохи про те, де були, що бачили ... Отже, наш готель називається "Справжня казка" і розташований в селі Подобовець, закарпатської області, межигірського р- ну, відразу біля підйомника. Це гарний заклад з дивовижними!! господарями, привітним персоналом, талановитим шеф-кухарем! Годували смачно і багато)))) Номери - дизайнерська робота !!
У Карпатах снігу було багато, але, на жаль, температура піднімалася, сонечко припікало і сніг танув на очах... (((покаталися пів дня, ввечері відпочивали з дороги, діти "різалися" в "Монополію". Відвідали водоспад Шипіт, красиве 12-ти метрове чудо природи. Потім на кріселці піднялися на гору Гимба та відпочили в екокафешці. Діти ліпили дракона. Завершили поїздку на мінеральному джерелі, багатим на залізо, в с. Келечин. Замок Шенборнів, знаходиться на території санаторію "Карпати". Гарний замок, величезна прилегла територія з красивим озером, альтанками, уральськими соснами, карпатськими дубами, козулями і джерелом краси. Краса! Другий замок - мукачівський «Поланок».Найцікавіша екскурсія по замку. Величезний респект екскурсоводу! І, звичайно, термальні води Берегова! Гарячий басейн чергували з крижаною водою. Плюс басейн з гейзерами. Ми в захваті!
Відвідали ферму, де розводять оленів, чиї роги щорічно спилюють і здаються на виготовлення ліків. Продегустували сир у місцевій сироварні. Дуже гідне якість! Проїжджали село Іза - центр лозоплетіння межигірського району. Увечері - чумачедча лазня з віниками та місцевим колоритом :) "Бункер лінії Арпада" - військовий об'єкт угорської королівської армії часів Другої світової війни. Екскурсія - бомба, вражень море!Вилазили з бункера екстримально, через майже зруйнований ДОТ. В захваті! Закінчили подорож на озері «Віта», прогулянка і оздоровчі чани. На позитиві! Увечері - лазня;) Збір валіз і розставання, але, судячи з емоцій - тимчасове !!

Італія

Після трьох тижнів активного листування з працівниками італійського посольства в Києві та зі Спілкою ветеранів АТО, стали очікувати наших діток-візитерів першого липня. Напередодні узгодили з родинами, які приймали у своїх колах наших спільних гостей. До приїзду дітей запланували їхній відпочинок та розваги, враховуючи готовність та можливість волонтерів, їхніх родин та друзів, а також засоби транспортування. У суботу, другого липня нашу гарну групу запросили друзі з міста Каносса.

В мальовничих Апеннінах ми присвятили час знайомствам, вирішенням певних проблем, розповідям, іграм, відпочинку на березі річки Енца та відвідуванням старовинних замків графині Матильди ді Каносса.
В неділю, 3-тього липня зустрілися в приміщені церкви святого Георгія по вулиці Farini в місті Reggio Emilia. Після святої літургії отець Михайло Хром’ячук запросив дітей та Юлію Копійку, яка їх супроводжувала, до бесіди. Потім спілкувалися і за обідом разом з парафіянами, серед яких були й діти, які проживають та вчяться в місті. Після обіду, гуляючи по центральними вуличками міста пригостили присутніх морозивом. Післяобідній час провели спілкуючись, граючись, розважаючись в парку та на розважальному майданчику з батутами.
В понеділок, 4-ого липня купалися в басейні «La Favorita» в Montecavolo (Quattro Castella). Навіть якщо небо було покрите хмарами, нажаль проміні сонця залишили опіки.

У вівторок, 5-ого липня була запланована екскурсія до населених пунктів розташованих на проти берега найбільшої італійської річки По (довжина 612 км, річка Дніпро - 987 км). Після обіду відвідали річний порт в Brescello; досконалу, круглу площу в Gualtieri. А пізніше ознайомилися з виробництвом вина Lambrusco на винному заводі «Cantina sociale di Gualtieri». Закінчили подорож з морозивом і потягом повернулися до міста Reggio Emilia. В середу, 6-ого липня очікувала подорож до Венеції. Їхали потягами і вже о 10 годині направилися пішки з жд вокзалу до Piazza san Marco. Мали на меті влаштувати стоянку на березі заливу, щоб після обіду обійти різні привабливі місця на площі і навкруги. Сувенірні кіоски приваблювали яскравістю характерних венеціанських виробів. Діти та дорослі купували на згадку маски, сувеніри в подарунок рідним та друзям. До залізничної станції добиралися двома групами: одна добралася катером, а друга пішки. Зі станції поїхали в Реджіо.
7-ого липня готувалися до походу до великої скелі, яка трохи схожа на корабель, Pietra di Bismantova, що знаходиться біля Castelnuovo ne’ Monti, містечко розташоване в горах Апеннінах. Дивлячись на гори, згадали про італійського поета Данте Аліґіері та його Комедію. Нажаль дощ не дозволив йти в похід на скелю, але її магію все одно відчули.

В п’ятницю, 8-ого липня поїхали до Pinerolo, містечко біля Torino. Разом обідали, гуляли по містечку й влаштувались на ніч. У суботу, 9-ого липня гуляли по різним містечкам зони. Після прогулянки вернулись в Pinerolo й насолодилися видом чудових коней у місцевій стайні. В неділю, 10-ого липня відвідали один із найкращих парків міста Torino, Сан Валентіно. Після обіду потягом поїхали в Мілан, де нас зустріла пані Оксана з європейської Асоціації Італія-Україна Майдан, провела для нас екскурсію в Duomo di Milano, пригостила морозивом. День закінчився й ми повернулись в майже «наше» місто Reggio Emilia.

На наступний день купалися в «міському морі», в басейні Aquatico, в Reggio Emilia. Багато людей різних національностей, різних районів і містечок разом з нами насолоджувались гідро масажем, розвагами у воді, водяними гірками, а особливо спілкуванням. 12-ого липня поїхали на справжнє Адріатичне море, в Pinarella. Пляжі оздоблені різними зручностями, але справжнє море є житлом тварин. Ми зустріли медуз. Багато гралися, по дружньому ділились іграшками й розважалися усі разом.
В середу, 13-ого липня частина групи обідала в приміщені Caritas, щоб ознайомитись з працею волонтерів, які готують обіди і вечері для тих, що потребують. Далі зустрілися зі спільнотою в церкві San Giorgio в Reggio Emila. Помолилися разом на службі, яку служив Отець Андрій. Особливим моментом служби була Панахида за загиблих, за волю України. В своїх сумних нотах Панахида пробудила надію й силу продовження життя. Після служби подякували усім, коротко звітували про нашу чудову зустріч, про цікаві епізоди нашої «Веселки Єдності». Громада церкви зібрала для кожного гостя подарунковий набір складений з продуктів харчування та грошової допомоги. Передостанній день продовжився розвагами, «шопінґом» й вечерею.
14-те липня було пересвячене відпочинку в родинах й збору валіз, яких виявились набагато більше і які були дуже важкими й громіздкими. На станцію приїхали заздалегідь. Чекали автобус фірми «Одрі», який доїжджав з півдня Італії. Поки
очікували ще поспілкувалися й обмінялися думками й побажаннями. Дуже приємно було чути від дітей, що вони ще до нас приїдуть. Коли автобус прибув, сіли. Всіх супроводжувало сумне відчуття розлуки, але й приємне очікування нових зустрічей.

Краєзнавчо-туристична подорож

Краєзнавчо-туристична подорож "Кам'янець-Подільський - Тернопіль - Львів" була спланована для дітей старшого шкільного віку. Це і географія, і історія, і загальні знання. Ми відвідали Тригорський чоловічий монастир, Дуб - патріарх, м. Кам'янець-Подільській, м. Хотин, м. Чортків, Тернопіль, Золочів, с. Підгорці, с. Олесько, м. Львів. Насичена програма могла б бути ще цікавіше, але погода не балувала, то шквальний вітер, то мряка, то загальна низька температура, шукали теплі приміщення та гарячу їжу. Перші дві ночі в Кам'янці, в готельному комплексі "7 днів", були з царськими умовами, потім - спокійніше, але всюди гарне ставлення до дітей взагалі. Повоторюсь, вони НЕЙМОВІРНІ наші діти!! Вони довели, що кожний наш крок, як керівників - влучний! В замках це казали екскурсоводи, вони спочатку, так, "згори" починали розповідь, ще ж одні підлітки приперлись..., а потім дякували діткам за чемність!

КТакож зробили роботу над помилками. На Львів необхідно 2-3 повноцінних дня. Місто-музей потребує щільної уваги. В Києві необхідно зводити дітей до пожежної частини, для загального уявлення)) І обов'язково планувати екскурсії рідним містом, хоча б раз на місяць!!! А фізично розвинених чекає лазертаг.

КШановні батьки, ми не зможемо виховати Ваших дітей, лише корегувати те, що бачимо зі сторони. Отже, навчання та спорт, і тільки тоді, як доповнення (приємний бонус) є сенс мандрувати та дізнаватись більше!

Ветеранський Рух України
spilkaveteraniv.ato@gmail.com
+38 067 158 11 12